Mobilya Dekorasyonunda Son Trendler

Mobilya Dekorasyonunda Son Trendler

Son yıllarda mobilya trendleri çok değişti. Artık koyu renk ağırlıklı değil mobilyalarımız. Son zamanlarda renkli ve iç açıcı modeller tercih ediliyor. Mobilyada dikkat edilecek en önemli nokta ise kullanılacağı odanın rengi. Hatta bu renk uyumu ile mekânı daha büyük göstermek bile mümkün. Yine de koyu mobilyada koyu renkten vazgeçemeyenlerdenseniz açık renk halı perde kullanarak uyum sağlayabilirsiniz.

Mobilya diyince akla beklide ilk yatak odası geliyor değil mi? Yatak odasının en önemli parçalarından gardırop seçimi çok önemli. İyi tasarlanmış bir gardırop ile alandan tasarruf etmeniz mümkün. Sürgü kapaklı gardıroplar size alan kazandıracaktır. Gelelim yatak seçimine. Artık trend ortopedik ve sağlıklı yataklar tabii.

mobilya-dekorasyonunda-son-trendler-2

İyi tasarlanmış bir yatak başlığı ile hem bir farklılık yaratıp hoş bir hava katabilirsiniz. Demir yatak başlıkları ise artık tercih edilmiyor. Yatak başlığı beyaz tercih edilmesinde fayda var. Ne renk nevresim takımı kullanırsanız kullanın beyaz başlık ile uyum sağlayacaktır.

Yemek odalarında yeni trend ise beyaz renk

Artık yuvarlak yemek masaları ise gerek kapladıkları alan gerek estetikten uzak görünümlerinden dolayı pek tercih edilmiyor. Mobilya dekorasyonunda son trendler. Sandalyelerde ise masanın zıttı renk kullanmazı yemek odanıza çarpıcı bir görünüm kazandıracaktır. Masaya yerim yok diyenler için ise küçük ama kullanışlı duvara monte masaları tavsiye ediyorum.

mobilya-dekorasyonunda-son-trendler-3

Hepimizin çocukluğu dantelli vitrini olan o şirin evlerde geçti ama artık o demode vitrinlere evimizde yer yok. Televizyonu duvara monte edip altına küçük ama kullanışlı bir konsol koymak ise evlere ayrı bir hava katıyor.

Çocuk odalarında ise renk ve canlılık daima ön plandadır. Çocuk odalarında bir konsept belirleyebilirsiniz. Oğlunuz arabalara çok meraklı ise odasını bir yarış pisti gibi düzenleyin. Çocuğunuzun ilgi alanlarını belirleyip tasarımı ona göre yapabilirsiniz. Çocuk odası düzenlerken bol bol oyuncak kullanabilirsiniz ama ders çalışırken dikkatini dağıtacak şeylerden uzak durmakta yarar var.

2016 Mobilya Modası Bahçe Dekorasyonlarına Yaradı

Bahçe dekorasyonu doğaya uygun olmalı. Bahçelerin olmazsa olmazı ise kuşkusuz bahçe salıncaklarıdır. Bahçe salıncağının demir olmasında yarar var. Tahta modellerin çokta beğenildiği söylenemez ama markadan markaya fark olduğunu da unutmamak gerek. Bahçelerde çok şık oturma grupları görüyoruz.

mobilya-dekorasyonunda-son-trendler-4

Bahçe mobilyasında benim en sevdiğim renk kahverengi. Kahverengi o doğallığı bahçeye ayrı bir hava katıyor. Tabi şemsiyeyi de unutmamak gerek. Yine birçok markanın birbirinden şık şemsiye modellerini görmek mümkündür. Mobilyada yeni trendler bu şekilde evinizi zevkinize göre düzenlemek ise sizin zevkinize kalmış.

mobilya-dekorasyonunda-son-trendler-5

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *