Ev Dekorasyonunda Yeni Moda

Ev Dekorasyonunda Yeni Moda

Yaşamımız bizim ruhumuzu yansıtır; ruhumuz, duygularımız ve hayallerimiz ise yaşamımızdaki değişik materyallere renk, şekil veya estetik olarak yansır. İnsanlar bu soyut kavramları hayata katmaya tarz, kitlelerce onaylanmış tarzlara moda diyorlar.

Peki, bu moda sadece kılık kıyafette mi, saçta mı? Tabi ki de hayır. Her alanda kitleler güzelliği senelere göre ayırıyor ve trendler oluşuyor. Bunlardan da en önemlisi ev dekorasyonunda modadır.

Ev dekorasyonunda moda, diğer moda türlerinden farklı olarak yaşam tarzını tam anlamıyla yansıtmakta ve ailenizin psikolojik durumunu, duygusal tavırlarını değiştirebilecek kadar etkilidir. En çok hanımların dikkatini çeken ev dekorasyonunda moda, her moda ikonu gibi her sene değişmekte ama temel duygudan kaçılmamaktadır. Ev dekorasyonu modasında da diğer moda türlerindeki gibi en temel duygu mutluluktur.

ev-dekorasyonunda-yeni-moda-2

2016 Lüks Mobilya Modelleri

Tablo, koltuk, duvar boyası, halı, avize, oda parfümüne kadar aklınıza gelebilecek yaşam alanınızda bulunan her şey bu moda akımlarından etkilenmektedir. Bu konu en çok hanımların dikkatini çektiğinden dolayı bu estetik duygusu genel olarak onlara yönelik olmaktadır. Hanımlar genellikle pastel renkler ve sade tasarımlı ürünler tercih etmektedir.

2015 ev dekorasyonu modasıyla ilgilenen kadınlar arasında yapılan anketler ve tercih edilen ürünler incelendiğinde daha çok eski moda aynalar, koltuklar ve perdeler tercih edilmektedir. Mutfakta ise en sade hali tercih edilmiş, gereksiz kalabalık yapan eşyalardan kaçınılmış, beyaz renk ile huzur verici bir hal almış.

ev-dekorasyonunda-yeni-moda-3

Yatak odasında ise yine sadelikten yana olunmuş; sadece yatak, kitaplık, yumuşak yastıklı oturma pufu ve abartı süslemelerden kaçınılan boy aynası tercih edilmiş. Tabi ki de bunlarla sınırlı kalınmamış, oda parfümlerinde odunsu ve greyfurt esansları içeren parfümler tercih edilmiş; diğer bütün ev ürünlerinde ise canlı parlak pastel renkler öncelik olarak tercih edilmiştir.

Klasik ve Avangarde Mobilyalar Yeni Moda

Maddi ve manevi anlamda en kritik kararları vermenizi gerektirecek ev dekorasyonunda moda, yıllar geçtikçe daha çok önemsenecek ve büyük yeniliklerle karşımıza gelecektir.

Fakat ne olursa olsun moda terimlerine ve ikonlarına bağımlı kalmayıp kendi zevkinizi ve kişiliğinize evinize yansıtmalı; nasıl mutlu olacağınızı kendiniz herkesten daha iyi bileceksiniz. Güzellik kavramı olgusal bir kavram olmadığı için en iyi ve en uygun fiyata, istediğimiz gibi evimizi güzelleştirebiliriz.

ev-dekorasyonunda-yeni-moda-4

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *