Klasik Yemek Odasında Alışa Gelmişin Dışında Modeller

Klasik Yemek Odasında Alışa Gelmişin Dışında Modeller

Ev dekorasyonunda herkesin maddi olanakları bir iç mimarla çalışmaya yetmeyebiliyor. Kişilerin evlerinin iç tasarımlarını kendi zevklerine göre yapıyorlar. Günümüzde kadının iş hayatında aktif rol alması, mobilya seçimlerine yansıyor. Genel olarak sade ve modern görüntüye sahip yemek odası takımları kullanım pratikliği açısından sık tercih ediliyor. Bununla beraber hala süsleme ve desenleri seven insanlar var ve bunların tercihi klasik yemek odası takımlarından yana oluyor.

Klasik yemek odaları dendiğinde akla birbiriyle dengeli ve uyumlu parçalar gelmeli. Bu takımlar modern tasarımların aksine geleneksel hale gelmiş unsurları odak noktası olarak kullanır. Örneğin eski bir kilim, duvar lambaları, mumluk, avize vb. dekoratif mobilyalar bunlara örnek verilebilir. Odanın ortasına sereceğiniz antika kilim ile nostaljik bir hava katabilirsiniz.

klasik yemek odası mobilyası

varaklı klasik yemek odası

beyaz klasik yemek odası

Her klasik yemek odası takımında odak nokta aynı değildir. Tasarıma göre bazı farklılıklar görmek mümkün. Genel olarak büyük bir şömine, dikkat çekici tasarıma sahip bir merdiven veya büyük bir tablo gibi öğeler odak noktası seçilir. Ayrıca geleneksel avizeler ve yemek takımının kendisi de başlı başına bir odak noktasıdır. Göz alıcı bir klasik takım dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız renk olarak pişmiş toprak, kahve, toprak, yeşil, sarı gibi tonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca küçük detaylar çok önemlidir.

Sanatsal unsurlar, perdeler, antikalar, döşeme kumaşları ile son derece dikkat çekici ambiyans oluşturabilirsiniz. Küçük antika dekoratif süslemeler, duvara koyacağınız led aydınlatma, dekor amaçlı yere kadar uzanan şık bir perde vb. ayrıntılarla farklılık katabilirsiniz.

ahşap klasik yemek odası

klasik yemek odası tasarımları

Aynı zamanda yemek odası dekorasyonunu şık mimari öğelerle sıradışı hale getirebilirsiniz. Örneğin klasik yemek odanızın mobilyasında beyaz renk ayrıntılarına yer verip sıcak bir atmosfer sağlayabilirsiniz. Özellikle beyaz ve açık gold rengin beraber kullanıldığı tasarımlar çok zarif görünmektedir. Beyaz ahşap sandalyeler ve süslemelerin üzerinde kullanılan gold renk hayli zarif bir görünüm oluşturmaktadır. Sade, desensiz şık beyaz bir yemek takımıyla sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.

Yine aynı şekilde siyah renk, klasik takımlara zerafet katmakta ve maskülen bir tasarım oluşturmaktadır. Özellikle ahşap mobilyalar ve siyah oldukça uyumlu olmaktadır. Zarif bir tasarım tercih edecekseniz ayna ve cam gibi unsurlar ile zenginleştirerek hoş bir görüntü yakalayabileceğiniz gibi eğer yemek odanız küçükse daha geniş görünmesine de yardımcı olacaktır. Herkesin içinde bir iç tasarımcı vardır diyebiliriz. Göz zevkinize güvenerek yapacağınız seçimler ile yemek odanızı zengin ve hoş bir dekorasyona kavuşturmak sizin elinizde.

son moda klasik yemek odası

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *