Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı

Evde bayanların en çok vakit geçirdikleri odaların başında gelen mutfaklar gelmektedir. Gündelik zamanın büyük çoğunluğunun harcandığı mutfaklar, bu yüzden tasarımına, kullanım rahatlığına en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başındadır. Bu nedenle doğru bir seçim ile konforlu ve içinize sinen, keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

en güzel mutfak daolpları

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Mutfak dolabı için renk seçerken ince eleyip sık dokuyorsanız mutfağınız için doğru bir şey yapıyorsunuz demektir. Çünkü mutfağın tarzını ve rengini belirleyen ana öğe mutfak dolaplarıdır. Dolaplar bir kez takıldıktan sonra rengini beğenmeyip değiştirmek masraflı ve zahmetli olacaktır. Mutfak dolabı renk seçimini kolaylaştıracak belli başlı kriterleri göz önünde bulundurmak işinizi kolaylaştırabilir.

Küçük Mutfaklar İçin Dolap Rengi

Mutfak dolaplarının geniş yer kapladığını düşünecek olursak özellikle küçük mutfaklarda renk seçiminin neden önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Küçük bir mutfak için koyu renk mutfak dolabı seçildiğinde mutfak olduğundan daha dar görünebilir. Açık renk mutfak dolapları mutfağınızı daha geniş ve ferah gösterir.

mutfak dolabı modelleri

Büyük Mutfaklar İçin Dolap Rengi

Büyük alanlarda mutfak dolabı rengi daha koyu tonlarda seçilmelidir. Çünkü açık renk dolaplar büyük mutfağı daha da geniş göstereceğinden, mutfakta sıcak bir atmosfer yakalamakta zorlanabilirsiniz.

Dekorasyona Göre Mutfak Dolapları

Kiraz ya da kestane gibi koyu renk ahşap dolaplar, geleneksel tarza özgü dolap renkleridir. Bu model dolaplar ile modern bir mutfak ortaya koymak için oldukça sade ve özel tasarımlı mutfak dolapları tercih etmek gerekir.

mutfak dolabı seçimi

En Şık Mutfak Dolabı Modelleri

Günümüzde mutfak dolapları daha çok oymasız düz modeller arasından seçilmektedir. Ancak klasik tarzı seven ve geniş mutfaklara sahip olanlar, sarı yaldızlı ve desenli dolapları tercih etmektedir.

Related Post

Modern Banyolarda Mobilya Nasıl Olmalı

Modern Banyolarda Mobilya Nasıl Olmalı

Ev dekorasyonu özellikle banyo mobilyası pek çok ev sahibi için büyük önem taşımaktadır. Genellikle insanlar evlerinin her bölümünün kendine özgü…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *