Modern Banyolarda Mobilya Nasıl Olmalı

Modern Banyolarda Mobilya Nasıl Olmalı

Ev dekorasyonu özellikle banyo mobilyası pek çok ev sahibi için büyük önem taşımaktadır. Genellikle insanlar evlerinin her bölümünün kendine özgü şıklık ve estetiğe sahip olmasını istemektedir. Bu açıdan bakıldığında son dönemlerde artan imkânlar sayesinde banyolar da oldukça modern çizgiler ile tasarlanabilmektedir. Bu bakımdan banyolarda kullanılan mobilyaların seçimi önem taşımaktadır. Son dönemlerde yaygın olan banyo mobilyası modellerine bakıldığında çoğunlukla modern banyo mobilyalarının tercih edildiği görülmektedir. Bu tarz mobilyalar banyoları klasik ve alışılmış tarzdan kurtararak daha farklı ve modern bir havaya büründürmektedir. Özellikle ebat olarak geniş banyolarda mobilyalar kendini daha çok belli ettiğinden dolayı banyoların geniş olması tercih edilmektedir.

klasik banyo mobilya
Safir klasik banyo

Modern Banyo Mobilyası Modelleri

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen banyo mobilyası modelleri incelendiğinde genellikle el işçiliğinin, oymaların hâkim olduğu modellerin beğeni topladığı görülmektedir. Özellikle altın sarısı ve gümüş renkte çizgilerin ağırlıkta olduğu modern banyo mobilyalarında gösteriş ve şıklık ön planda tutulmaktadır. Bunun yanı sıra kullanışlılığın da ihmal edilmediği mobilyalar birçok ev sahibi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Banyolar için mobilya tercih ederken model olarak modern banyo mobilyaları seçilmektedir. Ancak bu mobilyaların hangi parçalardan oluşacağı kullanılacak olan banyonun ebatlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin geniş banyolarda ekstra banyo dolapları da kullanılabilirken dar olan banyolarda lavabo ile paralel olan küçük banyo dolapları tercih edilmektedir. Modern tarzın bir parçası olan banyo aynaları da mobilyalara uygun olacak biçimde tercih edilmektedir.

klasik banyo dekoru
Miami klasik banyo

Modern Banyo Dekorasyonu

Günümüzde kullanılan banyo modellerine bakıldığında modern banyolarda birçok detayın yer adlığı görülmektedir. Özellikle geniş boyutlardaki banyolarda dolap ve raf sayısı artmaktadır. Dolayısıyla modern çizgiyi yakalamak adına şık banyo aksesuarları da tercih edilebilmektedir. Banyo mobilyası ile uyumlu olan aksesuarlar banyoların daha modern bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak banyoda tercih edilecek olan mobilyanın rengi de önem taşımaktadır. Banyonun kendi rengi ile uyumlu olan mobilyalar dekorasyonun daha kolay yapılmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra modern banyo mobilyası modelleri için küçük çaplı bir araştırma yaparak fikir önerileri almak da fayda sağlamaktadır.

klasik banyo modelleri
Zümrüt klasik banyo

Related Post

Banyolar İçin En Güzel Dolap Örnekleri

Banyolar İçin En Güzel Dolap Örnekleri

Evlerin üvey evlatları olan banyolar, gereğince özen gösterilmeyen alanlardan olmuştur. Oysa banyoların da kullanışlı bir şekilde dekore edilmesi gerekmektedir. Banyolarınızda…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *